sobota, 27 kwietnia 2019

Ocalić od zapomnienia


Towarzystwo Przyjaciół Nowej Góry od 2018 roku realizuje program „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. W ramach tego programu staramy się zebrać i utrwalić w formie skanów komputerowych dawne zdjęcia Mieszkańców i zabudowań Nowej Góry, dokumentów, spisów, legitymacji, zaświadczeń, świadectw, etc. Do chwili obecnej udało nam się wykonać ponad 5000 skanów.
   Zdajemy sobie sprawę, że jest to niewielka część materiału znajdującego się zarówno w archiwach (państwowych czy kościelnych), szczególnie zaś w zbiorach prywatnych – rodzinnych.
   Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana (Pani, Państwa) o udostępnienie posiadanych dokumentów bądź zdjęć dotyczących Nowej Góry i dawnego życia Mieszkańców (jeśli to możliwe z opisem).
   Udostępnione nam materiały będą po zeskanowaniu natychmiast zwrócone, można też przesłać je mailem na adres tpnowagora@onet.pl – ewentualnie prosimy o kontakt telefoniczny 600273738.
   Zależy nam też na zebraniu wspomnień na temat realiów dawnego życia w Nowej Górze, anegdotach, ciekawostkach, faktów dotyczących szczególnie okresu przedwojennego, II wojny światowej i lat po wojnie.
W przyszłości  - po opracowaniu - zamierzamy udostępnić całość naszych zbiorów Nowogórzanom, aby mogli lepiej poznać historię naszego miasteczka.

Prosimy o pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia – z góry dziękujemy.

                                               
    W imieniu Zarządu Towarzystwa

             Bronisław Rzepecki

   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz